Bachovy květové esence

Bachovy květové esence se využívají v moderní přírodní léčbě – Bachově květové terapii. Tuto metodu vyvinul Angličan MUDr. Edward Bach v 30. letech 20. století. Prostředkem této přírodní terapie je 38 druhů rostlinných esencí, které reagují na všechny negativní stavy lidské psychiky. 39. je tzv. Krizová esence, která je směsicí pěti esencí.
Tato alternativní květinová terapie je postavená na filozofii, že psychický stav člověka ovlivňuje stav tělesný, tedy fyzické onemocnění může být živeno emocionální nerovnováhou člověka. Tato metoda dokáže i skvěle doplnit klasickou lékařskou péči. Bachovy esence (též Bachovy kapky či Bachovky) pomáhají bojovat proti negativním stavům mysli, jako jsou deprese, psychická vyčerpanost, úzkost a další. Například konkrétně Bachovy krizové kapky pomáhají bezprostředně čelit situacím, které vyžadují zvláštní pozornost a nasazení, výborně působí při velkém psychickém stresu, traumatech apod., dodává energii při mdlobách.
Bachovky jsou bezpečné i pro děti (včetně miminek), těhotné ženy, dokonce i psy a ostatní zvířata. Protože se jedná o energii bylin, nemají esence žádnou kontraindikaci, ani na ně neexistuje alergie. Ať pracujeme na jakémkoli problému, vždy navíc posilují imunitní systém.

Balení

Bachovy květové esence připravuji do lahviček o objemu 60 ml.


Skladování

Esence jsou připraveny částečně v alkoholu, je možné je tedy ponechat při pokojové teplotě. Děti do 1 roku, alkoholici a zvířata alkohol v esencích nemají, je tedy dobré esence pro jistotu skladovat v lednici.


Užívání a nástup účinku

Základní užívání Bachových kapek je 4xdenně 4 kapky. Lze kapat i častěji. Není třeba zapíjet. Je lhostejno, v jakou denní dobu se kapky užívají, je však vhodné s nimi začít i skončit den (tedy ráno a večer). Nejlépe působí, pokud si je nakapeme pod jazyk, pár sekund je necháme, než je spolkneme. Jídlo nehraje žádnou roli. Ani řidičům esence nezpůsobují problémy. Nástup účinků je individuální. Vždy záleží na tom, jak je problém závažný a kolik negativních emocí je potřeba vyčistit. Účinky Bachových esencí nastupují podle závažnosti od následujícího dne od počátku užívání (s výjimkou Krizových kapek, u kterých je nástup takřka okamžitý), nejdelší doba nástupu účinku je 2 měsíce (to se obvykle týká seniorů).

Informace

  • Cena 6 - 7 esencí : 400 Kč
  • Cena 4 - 5 esencí: 300 Kč
  • Cena 3 esencí: 200 Kč
  • Cena 1 - 2 esence: 100 Kč

  • Cena s konzultací: + 400 Kč/ 60min

  • Objednat se u Ilony: 725 507 740

Konzultanti

Ilona Bílá

Lektorka a fyzioterapeutka