Masáže

Masáž má velice blahodárný relaxační účinek, neboť při masáži se masírovaný příjemně uvolní a tak působí i na psychiku masírovaného. Záleží pouze na druhu masáže, kterou si vyberete.

Rehabilitační masáž

Rehabilitační masáž je nejčastější druh masáže, kterou u nás provádíme. Jedná se o masáž odstraňující únavu a posílení regenerace organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. Masáž způsobuje značné prokrvení především svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Dochází při ní ke zrychlení výměny látkové, vytlačení odpadních, balastních látek (např. solí vápníku, kyseliny mléčné, vody…) do kapilárního a lymfatického řečiště. Ztuhlý svalový systém reaguje uvolněním jednotlivých vláken, povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organismu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla (hlavně při celkové masáži).

Těhotenská masáž

Masáže pro těhotné usnadňuje adaptaci na změny v těle matky a pomáhá odstranit únavu a stres. Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Maminka se během těhotenské masáže naladí na své miminko, představuje si je, dívá se mu do očí, usmívá se na ně a je jí dopřáno prožít okamžiky propojení života dvou bytostí. Tato forma prenatální komunikace usnadňuje a urychluje vytvoření pevné vazby mezi matkou a dítětem po narození. Pravidelné masáže pro těhotné ulehčují průběh těhotenství i porodu. Provádí se v sedě, vleže na boku nebo vleže na zádech.

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je speciální technika, která optimalizuje průtok lymfy organismem a zvyšuje její resorpci. Obnovuje a posiluje funkci kapilární mízní pumpy a stimuluje imunitní aktivitu, příznivě ovlivňuje likvidaci nadbytečné vody v organismu, redukuje otoky, odplavuje z těla škodliviny a odpadní látky. Pokud lymfatický systém nepracuje, nebo je jeho činnost zpomalena, zůstávají zbytky látkové výměny v tkáních. Tukové buňky zvětšují svůj objem, vytvářejí se tukové polštářky, pomerančová kůže a otoky. Při lymfatické masáži je pomocí cíleného masážního tlaku a směru, možné lymfu aktivovat a dosáhnout tak odplavení škodlivin a toxických látek z buněk a mezibuněčného prostoru (z kůže, podkoží a svalů). Lymfatická masáž má za úkol pomocí speciální hmatové techniky obnovit a zvýšit oběh lymfy. Užívá přitom malého tlaku a nižší frekvence, než jsme zvyklí u klasických masáží. Masírují se lymfatické dráhy na celém těle nebo jen určité partie. Tím se aktivuje nedostatečná činnost lymfatického systému, zlepší se metabolizmus, rozpumpuje se tok lymfy a dochází k detoxikaci celého organismu a nastartují se samoozdravné procesy v těle.

Masáž lávovými kameny

Svaly se důkladně promasírují a prohřejí, životní energie uvězněná v zatuhlých svalech a kloubech se uvolní a rozproudí harmonicky po celém těle. Obnovený tok energie způsobí velmi příjemný stav klidu, kdy všechny myšlenky odplouvají a my zažíváme blažený pocit, že vše je jak má být. Masáž lávovými kameny vytváří hluboký klid a vyrovnání se stále vrací ještě několik dní po masáži (u někoho i déle). Při terapii se používají lávové kameny, které mají silnou energetickou vibraci a obsahují velké množství železa. Uvolňováním kovových iontů přispívá k urychlení regenerace tkání a rychlému odstraňování bloků na meridiánech. Teplo sálající z kamenů ohřívá pokožku, která díky tomu lépe vstřebává léčivé oleje a zároveň uvolňuje svalstvo, takže masér může pracovat s hlubšími vrstvami tkáně. Horké lávové kameny stimulují oslabené partie, krevní a mízní oběh, zvyšují mikro-cirkulaci, zrychlují buněčný metabolismus, urychlují odstraňování škodlivin a toxinů, odstraňují svalové spasmy a blokády, vyživují meziobratlové vazy spolu s použitým olejem, urychlují regeneraci, prohlubují relaxaci a energetické toky v těle, prohřívají celé tělo a celkově uvolňují centrální nervovou soustavu.

Havajská LOMI-LOMI

Terapeut využívá předloktí, lokty a klouby, což v kombinaci s rytmickými hmaty přispívá k vysokému terapeutickému a relaxačnímu účinku. Svaly se důkladně promasírují a prohřejí, životní energie uvězněná v zatuhlých svalech a kloubech se uvolní a rozproudí harmonicky po celém těle. Obnovený tok energie způsobí velmi příjemný stav klidu, kdy všechny myšlenky odplouvají a my zažíváme blažený pocit, že vše je jak má být.

Aromamasáž

Aromamasáž spojuje samotnou techniku masáže s léčebnými účinky oleje. Masáže provádíme pomocí čistých přírodních olejů SALOOS.


Co s sebou na masáž

Na masáž není potřeba žádné vybavení, ani oblečení.


Kontraindikace

Všechny naše cvičební lekce i masáže jsou vhodné pro zdravé jedince a nenahrazují lékařskou péči.


Kontraindikace (aneb kdy masáž raději vynechat):

  • Horečnatá nebo akutně zánětlivá onemocnění.
  • Stavy vyžadující klid na lůžku – chřipka apod.
  • Ovlivnění alkoholem nebo drogami.
  • Pokud jste bezprostředně po jídle.
  • Závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie apod.)
  • Onemocnění dutiny břišní spojené se záněty nebo krvácením.
  • Poranění dutiny břišní.

Informace

  • Cena masáže 60min: od 800 Kč

  • Objednat se u Ilony: 725 50 77 40
  • Objednat se u Veroniky: 604 265 250

Naši fyzioterapeuti

Ilona Bílá

Fyzioterapeutka a lektorka

Veronika Horálková

Fyzioterapeutka a lektorka